Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podlewanie outdoor'ów zimą
Autor Wiadomość
Agar
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-11-07, 19:16   Podlewanie outdoor'ów zimą

Witam, mam kilka drzewek, które powinny zimować na dworze - nie mam ogrodu, więc musi wystarczyć balkon (drzewka będą zimowały w mini-szklarniach, z donicami w pudełkach kartonowych z korą i perlitem) Nie wiem tylko, jak rozwiązać problem podlewania... Nie sądzę, żeby drzewka przetrwały zimę bez wody, ale boję się, że wilgotna ziemia zamarznie, a z nią korzenie i będzie po drzewkach :( Domyślam się, że najprościej byłoby podlać, gdy temperatura będzie w okolicy zera lub nawet je przekroczy na plus, ale co zrobić, gdy przez długi czas temp. będą niskie - nie podlewać, czy wtargać całe towarzystwo do domu, podlać, poczekać, aż ziemia przeschnie i wystawić ponownie na zewnątrz?
Ostatnio zmieniony przez Agar 2010-11-07, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-11-08, 12:55   

Zwróć uwagę na fakt iż rośliny zrzucające liście na zimę nie potrzebują takiej ilości wody jak latem. Źródłem wody dla rośliny może być śnieg który napada i jakaś część zawsze się stopi i dostanie do doniczki, sama wilgotność powietrza. Zimą nie tylko pada sam śnieg ale i deszcz ze śniegiem. Z tego co napisałaś to takiej możliwości nie będzie bo będziesz je trzymać w "mini szklarniach" jak napisałaś więc MUSISZ podlewać co jakiś czas. Ja swojego wiąza podlewałem raz na 2-3 tygodnie w małej ilości. Podlewasz gdy nie ma dużych mrozów. Gdy będzie temperatura -5 st. C to nie rozsadzi Ci doniczki gdy podlejesz roślinę. Takie rzeczy dzieją się przy bardzo dużych mrozach. Zależy też ile będzie wody w doniczce bo jak wiesz, to ona zwiększa swoją objętość podczas mrozów. Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group