Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carmona Retusa - PROBLEM
Autor Wiadomość
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 09:44   Carmona Retusa - PROBLEM

Witam,
Stałem się posiadaczem drzewka - Carmona Retusa , z tego co się dowiedziałem z internetu ;] . Problem jest taki ,że od kiedy dostałem to bonsai, traci listki, co mnie dziwi z tego powodu, że jest to roślinka która w zimie nie powinna ich tracić (chyba, że trafiłem na złe źródła informacji). Wydawało mi się, że nie była podlewana, ale ostatnimi czasy zapewniam jej codziennie wodę i nic się nie zmienia. Podlewałem żadziej i również nic się nie zmieniło. Temperaturę ma pokojową .. 22 stopnie.. miejsce średnio oświetlone. Istnieje opcja , że mogło troszkę przymarznąć przez podróż przed nabyciem. Jeśli ktoś coś wie , proszę o pomoc ;]
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 10:49   

Widzę, że nawet nie wysiliłeś się i nie poczytałeś podstawowych wiadomości znajdziesz je tutaj

http://www.przyjacielebon...forum.php?f=18.
ręce opadają ! nie pamiętam, który Mod to napisał, ale rzeczywiście gdyby Wam się chciało czytać podstawowe informacje zawarte w podanym linku to na pewno uniknęło by się 95% kłopotów z drzewkami !! !
Skoro podlewałeś codziennie to pewnie przelana. Z tego co piszesz to podlewałeś codziennie i to przez jakiś czas. Przydałoby się zdjęcie.
 
 
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-27, 22:51   Tzn

Tzn. czytałem owszem... ale nie znalazłem dokładnie tej odmiany... a że jeszcze jestem laikiem to pytam o pomoc... może akurat. Z wyglądu nie wygląda źle... tylko ten fakt, że liście opadają .. i usychają .. te ciemno zielone starsze liście... młode są mocniejsze... ale dziwi mnie to, że dzieje się to w takim tempie .. no i że zrzuca te liście .. jeśli jest zimozielony czy jak to się zwało...
Zrobiłem zdjęcie , przynajmniej profesjonaliści może powiedzą czy dobrze wykryłem nazwę roślinki. Z góry dzięki ;]

Ostatnio zmieniony przez superteeo 2010-12-27, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-12-28, 07:08   

Światełko, światełko i jeszcze raz światełko, najlepiej południowy parapet i poczytaj o podlewaniu.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 08:41   Światełko

Stoi na południowym parapecie ;] , światło ma, tylko do zdjęcia przeniosłem żeby było lepiej widać ;] bo nocką robione itd ;] ....
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 09:40   

Tak to jest Carmona Retusa. Skoro czytałeś te linki co Ci podałem,a mimo to podlewałeś codziennie to obstawiam, że podlewałeś jak ziemia wyschła. Skoro stoi na parapecie to pewnie stoi na grzejnikiem. Widocznie ma za ciepło i za sucho. masz higrometr?
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-12-28, 10:53   

Stanie na parapecie nie oznacza,że ma za ciepło. Sprawę by trzeba rozpatrywać inaczej:
1 parapet drewniany 5 cm brzozowy nie "grzeje (ja mam taki)
2 parapet beton płytki i tp. nagrzewa się (też mam jeden taki)
3 firanki do podłogi, ciepło idzie na parapet-okno
4 zasłony do połogi to morderstwo całe ciepło idzie na parapet-okno.
Znam to z autopsji fikusy stojące na parapecie, grzejnik grzeje a wszystko spoko.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 18:17   

Niech stoi na parapecie nic jej tam nie będzie tylko daj sobie pod doniczkę tackę z wodą tak żeby ta woda parowala i zwilżała powietrze w okół roślinki. Też mam karmone od niedawna i tez gubila liście nawet 10 dziennie a teraz odkąd stoi na południowym oknie i ma pod sobą miskę z wodą wypuściła mnóstwo nowych listków i już nie zrzuca liści prawie wcale. Tylko podłóż sobie coś pod donice jakiś kawalek drewna czy cuś żeby doniczka nie stala bezposrednio w tej wodzie. I sprawdzaj sobie czy ziemia wyschła w otworze drenażowym na dole :(ja tak robie) i jak jest sucha to podlewam ją do pełna od góry aż przez ten otwór nie wypłynie woda, i na jakiej 2-3 dni mam spokój zależy :) trzeba sprawdzać bo to róznie bywa
 
 
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-28, 23:03   Dzięki

Dzięki za rady ;] to już coś ;)
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-29, 08:23   

Najwygodniej do tacki po prostu nasypać keramzyt i na nim postawić doniczkę
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-29, 10:50   

Tak na keramzycie jest estetycznie zgodzę się ale ja nie mialem keramzytu ani innego kruszywa pod ręką więc położyłem na 2 deseczkach i też działa. :)
 
 
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-29, 16:46   Aha

Czaję , czyli chodzi o parowanie.. a co jeśli podkładka jest plastikowa ?? W czymś przeszkadza??
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-29, 17:49   

Może być nawet ze złota w niczym nie przeszkadza ważne żeby była dość spora bo liczy się powierzchnia parowania.
 
 
superteeo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-11, 00:58   No i git

Wyszło na to , że musiało być troszkę przymrożone , teraz nowych listków jasnych pełno ;] I już się uśmiecha :D :p
Dzięki za pomoc ;)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2011-01-11, 23:39   

Wszystko fajnie ale takie łączenie nazw to istna profanacja , czytając temat zastanawiałem się czy chodzi o fikusa Retusa , czy może o Ehretię Bukszpanolistną (Carmona microphylla) A wystarczy nieco poczytać o podstawowych gatunkach roślin na bonsai indoor (poniższy link)
http://www.przyjacielebonsai.pl/hodowla.htm
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group