Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jaki mam gatunek bonsai?
Autor Wiadomość
Mario76
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 13:22   jaki mam gatunek bonsai?

witajcie!
mam na imię Mariusz i mam pytanie do was jako do doświadczonych bonsaistów. A mianowicie tą przepiękną sztuką interesuję się już od kilku lat, raz z większymi raz z mniejszymi przerwami, aż tu pewnego razu (czytaj dwa dni temu) dostałem od moich znajomych takie oto drzewko jak na zdjęciu w załączniku poniżej. Jestem na początku mojej przygody z bonsai więc jestem zielony jak listki mojego drzewka. Więc proszę was o radę jakie to drzewko (jaki gatunek) co mam z nim robić jak się opiekować bo przecież nie mogę zawieść moich znajomych i przede wszystkim nie mogę zawieść drzewka. Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi oraz przepraszam za nie najlepszą jakość zdjęcia

http://www.fotosik.pl/pok...a44ff239e5.html
Ostatnio zmieniony przez Mario76 2011-04-01, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-01, 13:44   

Posiadasz drzewko z gatunku Podocarpus.

Tutaj masz linka w którym bardzo dokładnie jest opisany ten gatunek.
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=6768

Mogę Ci napisać że sam osobiście mam takie drzewko. Jes to jedyny iglak który można trzymać w mieszkaniu. Strasznie długo rośnie a co do utrzymania nie jest tak źle.
Lubi zraszanie - niektórzy piszą że rano a inni wieczorem. Ja osobiście zraszam wieczorem.
Co do podlewania to podobnie jak z innymi drzewkami.

Więcej dowiesz się z tego linku co podałem.
Ostatnio zmieniony przez SeBaSM 2011-04-01, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mario76
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 14:02   

Sebastian dzięki za podpowiedź
A jeszcze jakbyś mógł mi powiedzieć czy w obecnym stanie mam go zostawić w spokoju żeby sobie rosło spokojnie czy może mam go jakoś popodcinać zadrutować czy wykonać jeszcze jakieś inne rzeczy żeby nadać mu jakiś fajny kształt
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-01, 15:26   

Proszę bardzo.

Mariusz wszystko zależy od tego jak długo masz już tego podocarpusa ??
Napisałeś że pewnego razu dostałeś, ale kiedy ??
Jeżeli jest to świeżutki nabytek daj mu narazie troszke swobody, niech urośnie.
Jedynie co mógłbyś zrobić to wczesnym latem go przesadzić.

W sumie patrząc jeszcze raz na tą fotkę myślę że oprócz przesadzenia narazie nic nie powinnieneś robić. Podokarp jest młodziutki także daj mu rosnąć. :-P :-P :-P
Ostatnio zmieniony przez SeBaSM 2011-04-01, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mario76
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 16:28   

Sebastian jeszcze raz wielkie dzięki :beer:
Drzewko jest u mnie od dwóch dni a ile ma tak naprawdę nie wiem (prezent od znajomych)
Tzn sugerujesz większą doniczkę tak?
Jeszcze raz wielkie dzięki
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-01, 16:34   

Jak od 2 dni to tym bardziej nie ma co z nim robić. Teraz to on będzie się aklimatyzował. Jak już po aklimatyzacji dojdzie do siebie to tak jak napisałem wczesnym - początkiem lata można go przesadzić do większej doniczki o ile większej to już sam musisz zdecydować. Poczytaj forum a napewno się dowiesz co i jak. Oczywiście musisz jeszcze odpowiednią mieszankę ziemi dobrać. W tym linku co ci podałem masz wskazaną jaka ziemia może być. Podam ci jeszcze jeden link co do ziemi który sam odświeżyłem bo też do konća nie wiedziałem jaka ziemia będzie odpowiednia.

Link --> http://www.przyjacielebon...opic.php?t=7069


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Ostatnio zmieniony przez SeBaSM 2011-04-01, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mario76
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-01, 17:02   

Sebastian jesteś wielki
Dziękuję bardzo za wszystkie fachowe rady i wskazówki
 
 
SeBaSM 
Sebastian Sobczak


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Gru 2010
Skąd: Turek
Wysłany: 2011-04-01, 17:43   

Mariusz nie ma za co dziękować dzisiaj ja Ci pomogłem za jakiś czas Ty komuś pomożesz.

W takim razie miłej lektury życzę no i dużego i udanego podokarpa :-D
 
 
kozi876
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 16:14   

Witam. Mam pytanie co to za gatunek drzewka. Ja mysle ze jest to karamona drobnolistna, ale nie jestem pewny. I zastanawiam sie tez czy drutowanie wyszlo mi dobrze bo jest to moje pierwsze drzewko i nie mam zielonego pojecia. Troche je juz sobie ponaginalem i jakos daje rade bo nawet kwiatki puszcza wiec chyba nie jest z nim zle...
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-07-07, 18:04   

Według mnie to jest karmona jak piszesz. Drutowanie jest chyba zbyt rzadko i nie wiem czy w ogóle coś daje. Fotka nie najlepiej pokazuje to drutowanie.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
kozi876
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-07, 20:30   

Glowny pien byl juz uformowany przy zakupie tego drzewka, ja mam zamiar popracowac tylko nad galazkami, i mam nadzieje ze z czasem troche sie wyciagna bo jak na razie to ich wymiar mnie nie zadowala bo nie mozna nadac takiego krzaltu jaki bym chcial, ale dzieki za opinie, a co do drutowania to jesli galazki sie nie prostuja to mysle ze jest ok...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group