Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
stronki dotyczace zasad tworzenia mis do bonsai
Autor Wiadomość
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-30, 11:59   stronki dotyczace zasad tworzenia mis do bonsai

Jesli spotkaliscie sie z dobrymi stronkami dotyczacymi technicznych aspektow wykonywania donic do bonsai,bardzo prosze o podrzucenie stronek.Chodzi mi glownie o zasady dotyczace krawedzi,proporcji i typow nozek w odniesieniu do roznych ksztaltow donic.Znam strone Milana Kliki i gdzies mignela mi podobna strona,na ktorej omowione byly ksztalty krawedzi,ale nie potrafie jej odszukac.Jesli znacie, podajcie prosze adresik. :-)
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 17:28   

Ja jedną taką znam. Nie wiem czy to ta. http://www.donicebonsai.c...nsai/index1.htm
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 18:25   

Niedokladnie o to mi chodzi,ale dziekuje Ci Adamie za dobre checi ;-)Nie zagladaja tu ceramicy?
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 22:04   

Quanita, z tego co mi wiadomo i z rozmow z Piotrkiem, wykonanie doniczki do bonsai jest nie zwykle trudne, trzeba posiadac piec itd itd.

Ale jezeli już tak Cię to ciekawi, zerknij na inne fora nick - piotrwawa
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 23:40   

Gohansku,jak wykonac ceramiczna mise do bonsai wiem,bo od pewnego czasu zajmuje sie tym amatorsko,a szukam jedynie szczegolowych zasad,o ile takie istnieja,a zapewne istnieja,bo obserwujac np.wyroby z Tokoname widac wyraznie,ze poszczegolnym,podstawowym ksztalta donic przypisane sa konkretne cechy krawedzi i nozek.Tego wlasnie poszukuje,materialow z opisem tych zasad. :-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-04, 13:11   

Podstawowych funkcji prawdopodobnie nie uzyskasz nigdy ze względu iż chyba tylko japończycy dają sobie z tym rade, ale nigdy nie mów nigdy!. Są to dwa prawie całkowicie wykluczające się elementy.
Mianowicie pierwszy to taki aby donica po wykonaniu nie absorbowała wody z otoczenia więcej niż 5%, a drugi aby miała jak najwiękrzą zdolność wymiany gazowej.

MOD: Posty znajdujące się poniżej przerzucone zostały do nowego tematu http://www.przyjacielebon...topic.php?t=823 - Powód? Nie dotyczyły zagadnień poruszanych w tym wątku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group