Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekraczanie granicy z drzewkami
Autor Wiadomość
Rooster
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-06, 14:14   

Ciekaw jestem jak beda wygladaly moje wiazy jak przeniose je z anglii do polski....
Czy wie ktos, cos na temat "legalnego" przewozu roslin przez granice ?
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-06, 14:49   

Myślę że z trzema sztukami to nie będzie problemu !!
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-06, 15:57   

Niestety , z tego co wiem, sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie.
Lata temu pisała gdzieś o tym AnnaDorota...
Przewóz niektórych materiałów przez granicę może byc obarczony pewnymi obostrzeniami. W przypadku drzewek, problemem może stac się... podłoże. Chodzi o jakieś tam nieroprzestrzenianie chorób , mikroorganizmów czy coś takiego. Wiem że coś takiego było , nie wiem czy jest. W każdym razie jeśli jest to radzono sobie z tym w ten sposób że nadające się rośliny wypłukiwano z podłoża i przewożono je, zdaje się w czystym torfie, lub jakims włóknie. Nie chcę namieszać, więc odsyłam do żródeł internetowych dotyczących zasad przewozu roślin przez granicę w danym państwie. Lepiej to sprawdzić, bo można koniec końców zostać bez drzewek, które np. zostaną na kwarantannę w składzie celnym :-) .
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-06, 20:54   

Zgadza się, chyba tylko torf mozna przewozić przez granice. Najlepiej zadzwoń do urzedu celnego, poodsyłaja Cie pewnie pare razy ale koniec końców mozna uzyskać jakie tam informacje (nie zawsze sa pewni czy to co mówią jest na 100%)
;-)
 
 
Rooster
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 14:02   

No kwarantanna w skladzie celnym nie byla by najlepsza opcja, bo raczej nie byloby juz co odbierac.
Mozna zaryzykowac i przewiezc rosliny w bagazu podreczym (autobusem, bo w samolocie przeswietlaja bagaz), bo z tego co wiem, to w drodze z anglii do polski nie powinno byc zadnych kontroli....przynajmniej nie bylo ile razy przekraczalem granice (podobnie jak moi znajomi)...

Niemniej jednak
dzieki za pomoc.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 19:00   

Najprościej wysłać je pocztą. Priorytetem czy czymś takim.
 
 
Rooster
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-21, 13:14   

Szczerze mowiac nie mam pojecia jak dziala poczta, ale za to mam pewne obawy czy aby po pierwsze : drzewka dotra w stanie umozliwiajacym dalsza ich hodowle, i dwa : czy podczas "drogi" nie ma zadnych kontroli przesylek...

Jesli ktos juz robil cvos takiego (przesylanie drzewek poczta przez granice), to bardzo prosze o odpowiedz, bo szkoda by mi bylo stracic drzewka w ktore wlozylem juz sporo "siebie" :)

Pozdr.
 
 
Oi
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-21, 16:44   

Chyba lepiej zaryzykować przewóz w bagażu. Z tego co wiem nie kontrojuje się ich na granicy, mój tato często jeździ do Anglii i jeszcze ani razu nie kazali pokazywać zawartości toreb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group