Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zestaw nasion z allegro
Autor Wiadomość
tomal77 

Dołączył: 23 Kwi 2012
Skąd: chorzów
Wysłany: 2012-04-24, 20:58   zestaw nasion z allegro

Zobaczcie np. taką aukcje http://allegro.pl/super-z...2282404305.html
Co o tym myśłicie, jaki jest średni czas wychodowania drzewka z nasion ?
Czy lepiej poszukać już czegoś małego ? gdzie ? proszę o radę
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-04-24, 21:44   

Jeśli kupisz nasionka i uda Ci się coś z nich wyhodować to minie kilka lat zanim będzie to materiał na bonsai. Jeśli chcesz coś szybciej osiągnąć kup minimum sadzonki w jakiejś szkółce (niska cena). Taki zakup za 2-3 lata może stać się materiałem na drzewko bonsai. Chcąc szybciej cieszyć się drzewkiem najpierw poczytaj na forum odnośnie gatunków, ich wymagań, Twoich możliwości abyś mógł zapewnić im odpowiednie warunki a potem na jakiejś giełdzie kwiatowej (lepiej nie w markecie) kup drzewko i daj mu przetrwać z rok czasu. Jeśli przetrwa i będzie wyglądało zdrowo można myśleć o dalszych czynnościach związanych z jego kształtowaniem itp.
Odnośnie nasion
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
tomal77 

Dołączył: 23 Kwi 2012
Skąd: chorzów
Wysłany: 2012-04-24, 21:59   

Dzięki za informacje, jak pisalem w innym poście dostałem jedno drzewko w prezencie i troche mnie to zainteresowało. Z tymi nasionami to faktycznie lipa....
Dzięki za rady, muszę poczytać.
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-26, 07:13   

Ja uważam, że hodowanie roślin z nasion jest fajną sprawą, tylko wymaga dużej ilości czasu zanim uzyska się dobry materiał. Jednak nikt nie powiedział, że w tym czasie nie możesz zająć się jakimiś drzewkami ze szkółki. Obserwacja roślin od nasionka daje dużo frajdy, gdyż obserwujemy cały proces rozwoju drzewa od początku :)
Rzuć okiem tutaj: http://ibonsaiclub.forumo...nsai-from-seeds
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-04-27, 15:11   

Ależ oczywiście że jest to wspaniała sprawa i nikt tego nie neguje. Moim skromnym zdaniem może/powinna to być hodowla równoległa. Wiadomo natomiast jak to jest na początku - chcemy mieć jak najszybciej jakieś drzewko którym możemy się zająć.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-04-27, 21:13   

Ja uważam ze należy spróbować i wyrobić sobie własne zdanie.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
kinkonga 

Dołączyła: 17 Cze 2012
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-06-17, 19:43   

Ja dzisiaj zakupiłam właśnie takie coś z pełną świadomością ile to trwa. Dopiero zaczynam. Sądzę, że przez około 6-10 lat uda mi się opanować podstawy tworzenia bonsai. I wtedy chciałoby się mieć drzewko stworzone od nasionka przez samego siebie. Jaka to duma! I nagle bach: kilka lat temu wysiałam sobie nasionka i teraz mogę je ukształtować ;) Staram się być optymistką. Teraz wysieję to co mi przyjdzie, a w międzyczasie postaram się zdobyć drzewka szybciej nadające się do kształtowania i na nich nauczyć się podstaw.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group