Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JAK WYBIELIĆ OKOROWANE GAŁĄZKI BONSAI
Autor Wiadomość
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-15, 15:29   JAK WYBIELIĆ OKOROWANE GAŁĄZKI BONSAI

Witam wszystkich i mam pytanie :mrgreen: jak postarzyć drzewko bonsai??? Dokłądniej chodzi mi o to, że mojego iglaka rok temu pozbawiłam kory, zrobiłam mu piękne pęknięcia i wtedy kolor odsłoniętego drewna to była prawie że biel, jednak pod wpływem czynników atmosferycznych to miejsce zrobiło się szare - jakby brudne. Wiem że czymś się maluje te okorowane części drzewka żeby były piękne białe jakby wypalone słoścem.... czy ktoś wie czym takim się to maluje???
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-15, 16:41   

Sprawdź pod hasłem: "środek do jin lub shari"
Np: TU
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-15, 17:05   

Dzięki dzięki dzięki!!! Sama bym chyba nie wpadła na ten płyn :prosze:
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-15, 17:28   

Tylko ten płyn nie jest taki dostępny :cry: Przyjaciele Bonsai mają w ofercie ale obecnie nie ma w sklepie :cry:
Czy można czymś zastąpić ten płyn????
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-05-15, 17:32   

A czy koleżanka zadała sobie choć odrobinkę trudu żeby poszukać na allegro lub w innych sklepach wysyłkowych z akcesoriami do bonsai?
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2012-05-15, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
iwan622 
Mariusz


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Kwi 2010
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-15, 18:12   

trochę wody + siarka + wapno i gotowe ;)
_________________
Moderator forum bonsai.kamcio.com

Zapraszam wszystkich ze Słupska Ustki i okolic
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-15, 18:45   

Drogi Łukaszu, całe popołudnie przeszukuję internet za sklepami które prowadzą takie coś, jednak na razie trafiłam na dwa i na stanie nie mają :oops: lecę na Allegro popatrzeć. We Wrocławiu organizują wystawy i szkolenia - warsztaty o tematyce Bonsai. Wybieram się tam więc może tam uda mi się zakupić takowy płyn.

Ale jak Kolega ma pewny sklep kóry ma to aktualnie na składzie, to proszę o podpowiedź. Będędozgonnie wdzięczna :mrgreen:
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-05-15, 19:56   

Allegro http://allegro.pl/listing...%C5%82yn+do+jin
_________________
Pozdrawiam!
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-15, 20:32   

Dziękuję za linka na Allegro!!!!! Już zakupiłam buteleczkę :jupi: Dziwi mnie tylko, bo jakieś 2 godziny temu patrzałam na Allegro i nie było.... więc albo popieprzyłam literki, albo gość dopiero wystawił aukcję :spoko:
 
 
cyniek85 

Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Jaworzno/Tychy
Wysłany: 2012-05-16, 16:54   

Jako iż jestem chemikiem z wykształcenia to w miarę łatwo zrobiłem własny płyn do jin skład jak już ktoś wspomniał to woda, siarczan, wapno dodatkowo stosuje sie cytrynian. Stosunek ok. 2:1:2. Wzorując się na stężeniach podanych na oryginalnej buteleczce prosto można obliczyć skład procentowy zrobionego przez nas preparatu. Mój przygotowuję w ten sposób: w 100ml H2O rozpuszczam 4g siarczanu (używam CaSO4) - można użyć czystej siarki która jest ogólnodostępna, 2 g CaCO3, 4 g kwasku cytrynowego.


W ramach wyjaśnienia - CaSO4 to między innymi gips, który osobiście stosuję dodając czystą siarkę, CaCO3 to między innymi kreda tablicowa:), kwasek cytrynowy to każdy zna.
Ostatnio zmieniony przez cyniek85 2012-05-16, 19:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-16, 19:56   

O, ciekawe, że jest to tak nietrudne w wykonaniu. Mógłbyś coś więcej napisać sposobie łączenia tych składników? I jeśli używamy czystej siarki to również 4g?
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
cyniek85 

Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Jaworzno/Tychy
Wysłany: 2012-05-16, 20:06   

Powiem tak : zastosujesz 2g będzie ok. stasując 4g też bedzie wporządku:) Osobiście do mieszanki dodaję 2g.

Oczywiście nie mogę powiedzieć że jest to odpowiednik oryginału bo posłużyłem się tylko wiadomościami z etykiety. W ramach wolnego czasu resztkę oryginału, która mi pozostała dam do analizy w labie. Od roku stosuję swoją mieszankę i nie widzę różnicy w kondycji drzewek.
Ostatnio zmieniony przez cyniek85 2012-05-16, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-16, 21:20   

Cyniek, mam gorącą prośbę :-D wymość mi to jeszcze raz jak totalnemu laikowi :prosze: Jak bym Cię mogła prosić żebyś mi zdradził gdzie kupujesz (w jakich sklepach) produkty na własny płyn do Jin i jeszcze raz ile czego zastosować.... no i w jakiej kolejności żeby mi nie wybuchło ;-)
 
 
WILANDRA 

Dołączyła: 15 Maj 2012
Skąd: BIESNA
Wysłany: 2012-05-16, 21:23   

No i znowu urodziło mi się pytanie :-D Kto wie czego można zastosować jeszcze na "podkolorowanie" drzewka. Tym razem chodzi mi o to że na You Tube widziałam jak facet zrobił w drzewku dziuplę i zasmarował ją jakimś mazidłem czarnym - w każdym razie ciemnym i choć dziupla nie była głęboka, to zasmarowana tym czymś wyglądała jakby nie miała dna :-D no coś pięknego!!!!!!!!!
 
 
cyniek85 

Wiek: 38
Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Jaworzno/Tychy
Wysłany: 2012-05-16, 21:50   

A więc tak po kolei - potrzebne składniki : woda, czysta siarka (do kupienia np na znanym portalu aukcyjnym), gips, kreda biała (sklep budowlany lub ogrodniczy), kwasek cytrynowy (sklep spożywczy).

100 ml wody (trochę mniej niż 1/2 szklanki) przelewasz do większej butelki np 0,5 litra aby było miejsce na wymieszniewwwwwww. Do butelki z wodą wrzucasz 2g siarki, 4g gipsu, 2g wapna, 4g kwasku cytrynowego, przytykasz ręką i bełtasz aż się rozpuści i cała filozofia.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group