Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jesień - najpięknieszy okres dla bonsaiasty
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-12, 16:56   Jesień - najpięknieszy okres dla bonsaiasty

Od wrzesnia wszyscy przezywaja , jak tu moje drzewko przezimuje ,ale zapominamy o jesieni , jest to piekna pora roku ,nasze drzewka slicznie sie przebarwiaja :-) Proponuje abysmy wstawiali zdjecia swoich drzewek? W sumie ,pospieszylem sie ,bo dopiero drzewka zaczynaja sie przebarwiac... wisnie ,deby i inne jeszce zielone , jedynie klon juz zaczyna sie przebarwiac ,szkoda ze tak szybko zaczyna zrzucac liscie, bo za tydzien chem go zabrac na spotkanie z Mortenem Albekiem z Danii ,mistrz shohin bonsai...



 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-12, 19:21   

O zajefajny temacik. Niestety na mojej brzozie bardzo szybko odpadają listki po zmianie kolorów. A wierzba nie ma ciekawych kolorków.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-12, 20:55   

To i ja moje dwa niedoroby dam :)

PS 1. GohanS jestem w szoku mieszkamy na 1 ulicy a moje rośliny szybciej opętała jesień. Może to różnica pięter? Parter a 3 pietro u Ciebie.

PS 2. Sorry za słabą jakość fotek :prosze: :cry: - wciąż zbieram na zaj..... cyfrówke

PS 3. Tomku podoba mi się twoja wierzba -ale na temat jej i innych drzew proponuje zakłądać zupełnie nowe tematy
Co do brzozy -cięzko Ci będzie bo dolne gałązki odpadają i wątpie aby tam sie coś nowego pojawiło. No i nie koniecznie Jin - jeżeli wiecej coś to na meila albo osobny temat.

Pozdro!
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-13, 14:55   

A co powiecie na kolorki u berberysa , już prawie 2 tygodnie temu się tak wybarwił i jak dotąd nie zrzuca tych pięknych listków , na wiosnę przesadzę go do donicu z jakimś niebieskim odcieniem :-D
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 16:47   

ładna wierzba , mysle ze mozna z niej cos ciekawego zrobic...

fajny berberysik Jacku...no ale przydalo się jakies cięcie? i go uporządkowac? ale chyba to na wiosne ,ma sie rozumiec :mrgreen:

White mowilem Ci ze tego deba zabiles... wybrales barddzzzzzooo dobra pore na yamadori.... :-/

A tak się przedstawia klonik dzisiaj, slicznota :mrgreen:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 18:15   

Foty pierwsza klasa. Uwielbiam jesień za tą jej fantazje !!
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 18:36   

Piękny berberys, mój narazię się tak nie wybarwia, ale wiem co jest tego powodem. Zreszą bardzo ciekawy i malowniczy gatunek, a jak się jeszcze dobierze fajną odmianę to pięknie się prezentuje.
U mnie narazię się ładnie wybarwiły Jesiony i derenie oraz sumaki a tak to reszta jeszcze zielona- czekam na klona japońskiego :-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-13, 21:17   

Dokładnie , masz rację co do cięcia , w tym sezonie nie ciołem tego berbera wcale , to po to aby mógł spokojnie odżyć , w zeszłym roku cały obsypał się owocami co często świadczy o tym że roślina przed czymś się broni (walczy o przetrwanie gatunku) i żeczywiście miał masę pognitych korzonków , to z powodu ciasnoty , więc wsadziłem go do plastiku (większego)po czym pozwoliłem swobodnie przyrastać :-o
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-21, 10:26   

Jesień przemalowała mi też pięciornika, winorośl i zaczyna dęba.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 14:25   

Odnosze wrażenie że tylko u nas panuje jesień. Może udowodnicie mi że się mylę !!
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 18:31   

U mnie, wśród moich drzewek nie można zauważyć jesieni. Są to drzewka indoor (2). A outdoory to iglaki :-D Tak więc Qbik u mnie ona nie panuje :lol:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 18:51   

Tak to prawda. Wypiszę Ci usprawiedliwienie. :lol:
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 19:44   

Ja w krótce umeszcze mojego klona palmowego :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group