Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komętarze: Głóg jednoszyjkowy o imieniu "ZAWIJAS"
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 20:14   Komętarze: Głóg jednoszyjkowy o imieniu "ZAWIJAS"

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego głoga, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: Głóg jednoszyjkowy o imieniu "ZAWIJAs"
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.

=================================================

Walcie śmiało bez ogrudek !!
Ostatnio zmieniony przez Qbik 2006-10-15, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:04   

Tomuś nie tedy droga...

Powiedz mi, co to za styl? (w vircie) Tak pien "leżeć" raczej nie moze.... ten leżacy pien dyskfalifikuje go ... polecam niemiecke forum - bonsai-fachforum.de , Walter Pall tam , ma piekne głogi...
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:11   

A mi się podoba

Zobacz fukinagashi z książki bonsai-to może być proste!


Mój skan :-0
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:13   

On już tak rósł. A poza tym nie zawsze kieruję się sztywnymi stylami. Ale uwaga jest całkowicie na miejscu !!

W tej donicy tego dokładnie nie widać ale ten pień nie dotyka podłoża po przesadzeniu chcę go podnieść o jakieć 5 może 10*. Na dodatek jest tak gruby i sztywny że go raczej nie przeformuje.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:25   

ja nie przepadam za fikunagashi, proponuje podniesc troche pien o pare stopni ;-) no ale nie ma co sie oszukiwac, z tego materialu duzo nie wyciagniemy

oczywiscie przeformowanie pnia nie przejdzie
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:29   

Moim zdaniem każdy materiał nie jest zły, a i nie piszę o siewkach.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-15, 21:37   

Tak , każdy materjał jest dobry , lecz ten lepszy wymaga mniej czasu na formowanie :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:43   

pięknie powiedziane Jacek, co z tego głogu bedzie , nie wiem zobacyzmy co master Qbik zrobi :D
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-15, 21:46   

Najwcześniejsza fota jaka sie pojawi będzie przedstawiała drzewko po skróceniu i może po zmianie pozycji ułożenia w donicy więc będzie to za jakieś 5 miesięcy. :-( dopiero.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-15, 22:15   

A ja podsunę Ci szalony pomysł :evil2:

Idź na całośc i zrób sobie dwa bonsaie, z czego jeden sam do Ciebie przemówi, czym chce byc, jak podrośnie, a z drugiego zrób Ikadabuki (styl tratwy). Przyciąłbym więc odcinek z gałązkami na zadaną długość , ponacinal korę i wsadzil w glebę. Pozostający kikut skróciłbym o to ostatnie skrzywienie, z którego chyba nic bys i tak nie wycisnął, zabezpieczyłbym i czekal gdzie i jakie gałązki wyrosną. Dół (czyli poprzeczny odcinek pnia) ukorzeniłbym poprzez odkład ziemny, aby można było odciąc obecną bryłe korzeniową. Odważny plan... no ale ten Twoj jest rownie śmiały, a nie zakładal zrobienia dwóch drzewek z jednego. Poza tym jin na głogu? Źle mu rokuję choć dobrze Ci życzę.
Przemyśl sprawę. :-)


Wirt w kolorach tylko po jego otwarciu :-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 09:34   

A powiem Ci że na ta tratwę nie wpadłem. Sprawdza sie poraz kolejny że co pare muzgów to nie jeden. :-P
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 17:41   

Ja niestety Jak GohanS i chyba Jacek - bezsensem jest kopać drzewko które nie ma predyspozycji kompletnie a jest tylko zwane yamadori.

Moim zdaniem szkoda czasu na cos takiego lepiej uż wykopać zwykłego prostego głoga

Być może kopiąc nie wiedziałeś że pod ziemią może być taki zawijas ...
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 18:00   

Zastanawia mnie po co ten kamień, mech i ten żwirek :idea: No a z resztą to zgodze się z whitem- po co coś kopać, co sprawia tyle problemów. Można obniżyć jak najniszej się da, zieleń. Wyprostować bardziej do pionu pień (ale żeby ten pokładający się pień pozostał= wysunąć do przodu), dopiero coś kombinować. Pomysł z tratwą też ciekawy. :-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-16, 20:22   

Chciałeś prosto z mostu to masz :lol:

Pomyśl o tej tratwie, fajnie to może wyjść, z tym dołem możesz mieć problemy, na razie tam przeciez nic nie ma, troszke to potrwa nawet jesli będzie rosło jak na drożdżach. A tratwa prawie gotowa :brawo:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 21:15   

Do krytyki jestem przyzwyczajony przez profesorów od grafiki i projektowania. Lubie znać prawdziwe zdanie innych bo to dużo daje samozaparcia.
Zamierzam zrobić jedno i drugie. W tym roku nowe przyrosty z pnia osiągneły 23 cm. Myślęże to niezły wynik jak na jeden rok po drastycznym wyrwaniu go z gleby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group