Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Nasiona bonsai" na allegro
Autor Wiadomość
shpyo 

Dołączył: 22 Paź 2012
Skąd: Lublin / Wawa
Wysłany: 2012-10-30, 12:58   "Nasiona bonsai" na allegro

Cześć,
Wiem, że nie ma nasion bonsai. Chciałbym zapytać bardziej zaawansowanych bonsaistów czy warto kupić zestaw "nasion bonsai" na allegro. Ceny są atrakcyjne 10 zł za ponad 200 różnych nasion. Jedyna rzecz jaka mnie nurtuje to jakość tych nasion. Ktoś z Was miał doczynienia z takimi ofertami?

Edycja: Przykładowa oferta: http://allegro.pl/zestaw-...2751799800.html
Ostatnio zmieniony przez shpyo 2012-10-30, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-10-30, 13:15   

Daj sobie spokój , co prawda stronka jest bardzo ładnie zbudowana itp.itd. ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia drzew , albo z książek , albo z netu , a te 2 ostatnie to już przegięcie ta niby jadła to sztuczne drzewko , natomiast jałowiec , toż to Włodkowa "czapla" a najlepsze jest to że ona nie jest formowana z jałowca chińskiego :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
shpyo 

Dołączył: 22 Paź 2012
Skąd: Lublin / Wawa
Wysłany: 2012-10-30, 13:33   

Dzięki za odp. Na zdjęcia nawet nie patrzyłem, bo wiem, że ma to się nijak do nasion. Chodzi o tutaj bardziej o JAKOŚĆ tych nasion.
 
 
andrzej72 

Wiek: 51
Dołączył: 03 Lut 2012
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-30, 16:40   

Co do jakości nasion też można mieć pewne wątpliwości - nigdy nie masz pewności, czy nasiona zostały odpowiednio przygotowane, zabezpieczone itp.
Kiedyś kupiłem na allegro podobny zestaw nasion. Ze wszystkich, które wysiałem zgodnie z instrukcjami załączonymi do przesyłki, wykiełkowała i nadal rośnie Lagerstroemia indica. Cała reszta niestety nie dala rady mimo moich największych chęci i starań.
_________________
Andrzej
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-10-31, 00:58   

nasiona niektórych gatunków drzew wymagają odpowiednich zabiegów przed wysiewem np. fermentacja , czy stratyfikacja , a nawet są rośliny które nie wzejdą jeśli nie odczują oddziaływania ognia :-o lub w przypadku nasion cisa (fermentacja gradacja i stratyfikacja) , a one i tak wschodzą nierównomiernie w ciągu 1 , 2 i 3 sezonu po dokonaniu wszystkich tych zabiegów , poza tym z nasionami jest tak że nie wszystkie zachowują czyste cechy roślin matecznych , ale o tym poczytaj sobie w innych tematach a zwłaszcza we wprowadzeniu w to forum , tam jest wszystko dość obszernie opisane :spoko:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
błękitny 

Dołączył: 30 Maj 2013
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2013-05-30, 20:04   

Moja siostra kupiła takie nasionka parę lat temu. Oczywiście wiedziała, że NIE ma nasion na bonsai, po prostu kupiła je, bo lubi rośliny i ładne drzewka. :)
Miałem z nimi doczynienia, problem jest taki, że robiła wszystko z instrukcją wysiewu, jaką podał allegrowicz- stratyfikacja niektórych nasion, wysiew, odpowiednia ziemia, podlewanie i tak dalej. Większość nasion wyrosło, lecz dorosło do malych siewek- Później umarło. :) Nie polecam. Lepiej kupić gotowe drzewka. :)
Ostatnio zmieniony przez błękitny 2013-05-31, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group