Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosny Roberta
Autor Wiadomość
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-23, 23:17   

Witam, to ja może troszkę dorzucę.
Sosna materiał nijaki powiedziałbym nawet dość trudny. Dlaczego? „proca” ale mnie się podoba. Postanowiłem coś ukręcić. Pomysł wpadł mi rok temu, ale realizacja dopiero teraz. Poniżej zdjęcia materiału przygotowanego do formowania. Pousuwane zbędne igliwie zaczątek prac nad martwym:

Po robocie niby nic ciekawego ale ja lubię nie ciekawe materiały, to zawsze jakieś wyzwanie aby roślinkę niczego nie zapowiadającą doprowadzić do tego aby ktoś kiedyś powiedział o niej „bonsai”

Dodałem zdjęcia z góry i z dołu (nie najlepszej jakości) aby pokazać młodym adeptom tej sztuki, że nie wyginam gałązek, aby uzyskać efekt zagęszczenia. To przychodzi z czasem, przy odpowiedniej uprawie bardzo szybko. Zawsze próbuję rozkładać gałęzie prawie proste. Jeżeli gałąź jest za długa po prostu ja przycinam do ostatniego zdrowego pąka. Taka metoda bardzo ułatwia wszelkie prace w przyszłości gdy sosna będzie gęsta.
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2011-09-23, 23:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-24, 13:17   

...chciałbym doprowadzić to drzewo, aby wyglądało tak jak na szkicu. Nie wiem czy to się uda,drzewo nie jest moje i jakie będą jego losy zadecyduje właściciel.
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-09-24, 19:41   

Robercie nie ma trudnych materiałów, są tylko zbyt niedoświadczeni ludzie do pracy na takich roślinach.

Doświadczenie, wiedza i praktyka są miarą poziomu materiału co pokazuje też i ta sosna. Dla mnie bomba.

Dzięki za zdjęcia i czekam na więcej :D pokazujecie, że "da się" i dzielicie się tym z innymi. Bardzo cenię takich ludzi.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-25, 18:00   

Next
...sosna thunberga może czarna, na pewno nie sylvestris bo sztywne i kłujące igły. Dwa pnie przy nebari prawie zrośnięte, tak więc styl SOKKAN
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2011-09-25, 18:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-26, 12:22   

...Przedstawiam następną sosnę "czarną". Drzewo nie jest moją własnością i nie mogłem popuścić wodzy fantazji przy jej formowaniu.Przed formowaniem drzewo było bardzo szerokie.Po formowaniu nieco się zwęziło, założenie było takie aby nie usuwać żadnej gałęzi.Mam nadzieję że po następnym sezonie właściciel przystanie na moją propozycję aby usunąć główną gałąź i wymienić donice...zobaczymy...?!
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-09-26, 15:22   

Fantastyczna robota :) Aż się serce raduje. Podrzucam wam virta z tym pomysłem Roberta na sosnę (tak dla lepszego wyobrażenia :) )

Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2011-09-26, 15:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-26, 19:18   

...fajnie to zrobiłeś, ja nie mam odpowiedniego oprogramowania i w sumie wolę własnoręcznie szkicować... jak byś mi powiedział jak zmienić format na JPEG to by było super...
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2011-09-26, 19:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-09-26, 19:28   

Ściągnij sobie IrfanView. Otwierasz zdjęcie zapisz jako i wybierasz jpg bmp etc...


SUPER sosny. Te chyba były zakupione. Mam rację? :P
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-09-26, 20:35   

To co Bartek napisał- ściągasz darmową przeglądarkę obrazów Irfan View, otwierasz dany obraz i dajesz zapisz jako lub save as :) Na dole masz podane formaty plików :)
 
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-09-26, 20:56   

...sosny kupione były kilka latek temu, zaniedbane, nie przycinane, w złej mieszance posadzone, na granicy agonii. Udało się odratować i dziś są taki efekty...
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2011-09-26, 21:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-09-26, 21:28   

Rewelacja :)
Robercie jak znajdziesz trochę czasu i chęci to myślę, że wszyscy użytkownicy byliby wdzięczni za kolejne artykuły które kiedyś pisałeś na tym forum :)
 
 
 
Grzesk0F 

Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-09-26, 22:28   

nie wystarczy po prostu otworzyć w paincie i tam masz "zapisz jako", bo jaki chcesz format a .jpeg? xD

sosny są fajne sam mam 2 xD dopiero do gruntu sadzonki wsadziłem, czyli tak jakoś wstępnie uformowane za 3 lata na forum :)
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2011-10-10, 19:33   

...następna sosenka...
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-10-11, 20:54   

drzewo fajne. Gałęzie wyrastają na tym samym poziomie czy to tylko wina zdjęcia?

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
PYREK 
PYREK

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-10-15, 13:28   

Wow. Materiał zapowiada się na bardzo dobre bonsai. Co do tych samych wysokości pięterek to z czasem nie będą tak zauważalne - najważniejsze że 2 pierwsze dolne najbardziej masywne są zróżnicowane. Fajny pień - przykuwa uwagę masywnością. Projekty super, dla mnie szczególnie ten pierwszy - sam kiedyś duzo szkicowałem, malowałem itp. - widać rękę atysty, niby nie aż tak dużo detali a przyjemnie się patrzy no i nawet tu już nie zwraca się uwagi na te pięterka. :prosze:
_________________
serce jak gałąź - twarde a zarazem kruche
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group