Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity lasek
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-04-01, 18:06   Historia drzewka:Picea abies Świerk pospolity lasek

To jest historia Picea abies Świerk pospolity lasek. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
Komentarze: Picea abies Świerk pospolity lasek

To jest historia mojego lasku Picea abies Świerk pospolity.

Witam , dziś przedstawię Wam drzewka , które tak właściwie nie ma swojej historii , mimo tego że jest ze mną już od wiosny 1998 . Po prostu zakupiłem te świerki na szkółce leśnej niemal jako sadzonkę , a właściwie były to 2 letnie siewki o grubości nieco mniejszej niż ołówek , posadziłem byle jak , no z pewnymi kryteriami , a przede wszystkim by się wzajemnie nie zasłaniały , no i w nie byle czym bo w pamiątkowym półmisku do podawania ryb , czy wędlin z jednym otworem odpływowym własnoręcznie wywierconym
Drzewka od tamtej pory rosły sobie dość wolno , bowiem ja z zapałem początkującego ciąłem je ze wszelkich przyrostów , traktując je jako bonsai od samego początku (kardynalny błąd )
Jednak czas mimo wszystko swoje zrobił , mimo że ów lasek nie jest jeszcze tworem bonsai-owym wartym pokazywania publicznie , to myślę że najbliższe 2-3 lata sprawią że będzie wart wywózki na wystawę
to drutowanie i układanie , które dziś przeprowadziłem na tych patyczkach jest robione dość chaotycznie , bez większych przemyśleń i na grubo , po to bym mógł stwierdzić przez następny sezon co jest do wywalenia , a co pozostanie , jak rośliny zareagują na nowe warunki oświetleniowe w koronach , tak by w przyszłości stwarzały wrażenie ładu i porządku , wzajemnie nie kolidowały ze sobą .
Co ważne , jest możliwe stworzenie lasku sprawiającego wrażenie trójwymiarowości i różnorodności wiekowej z roślin dokładnie tego samego wieku i choć jest to dość długotrwałe i mozolne , to poprzez regulowanie siły wzrostu roślin cięciem w duzym stopniu można je urozmaicić
Pierwsze zdjęcie to jedyna fotka spośród starszych z maja 2004
Kolejne to już dzisiejsza fota
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-04-01, 18:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group