Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Siewka dębu
Autor Wiadomość
cycero 

Dołączył: 03 Cze 2013
Skąd: Internet
Wysłany: 2013-06-03, 16:24   Siewka dębu

Czy można uformować bonsai z siewki dębu? U mojej znajomej w ogródku rośnie taka, ok 20-25 cm. Raczej nie będzie mogła tam zostać, więc chciałbym ją odratować przez unicestwieniem. Pomyślałem więc o bonsai, lecz nie wiem czy nie jest to za młoda sadzonka.
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-06-03, 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-06-04, 08:13   

Zdecydowanie za młoda, aby z niej coś robić - możesz ją natomiast uratować i wsadzić w grunt u siebie...
_________________
Mój blog
 
 
cycero 

Dołączył: 03 Cze 2013
Skąd: Internet
Wysłany: 2013-06-04, 08:42   

To ile taka siewka by musiała rosnąć w gruncie aby móc ją potem wykopać na bonsai?
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-06-04, 11:18   

No pewnie chwile by musiała rosnąć w gruncie, by móc ją potem wykopać na bonsai. Kolego napisałeś w swoim profilu, że jesteś z internetu przecież tam wiedzą wszystko.
Jakubie na jednym forum można się przedstawić a na innym nie?
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
Ostatnio zmieniony przez Pit-B 2013-06-04, 12:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cycero 

Dołączył: 03 Cze 2013
Skąd: Internet
Wysłany: 2013-06-05, 07:57   

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli? Nie ma w Internecie nakazu podawania miejsca zamieszkania. Co w tym złego? Nigdy nie podaję publicznie swojej lokalizacji. A w Google szukałem.
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-06-06, 09:27   

Piotrek szkoda dyskusji. Cycero jak kiedyś ktoś powiedział, że prawie ze wszystkiego można zrobić bonsai co ma pień, nawet z siewki, można powiedzmy za 100 lat.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-06-07, 07:19   

Dyskusja schodzi z tematu. Żeby ją zakończyć - nie ma przymusu podawania miejsca zamieszkania, lecz znając je łatwiej nawiązać kontakt z bonsaistami (czasem bardziej doświadczonymi i mogącymi pomóc) z okolicy. Imię i miejscowość nie identyfikują osoby (chyba, że ktoś ma takie jak ja :-| ).Jeśli chodzi o siewkę dębu, to nie sądzę, aby był to dobry pomysł. Jesteś jednak początkujący i mógłby być to dobry materiał do zapoznania się z uprawą drzewek outdoor i wymaganiami dębu. Z tego względu uważam, że lepszym rozwiązaniem byłaby donica. Przykro mi to stwierdzić i sorry za szczerość, ale obawiam się, że nie będziesz w stanie zapanować nad nadopiekuńczością, cięciami, drutowaniami itp. i wówczas nie jest ważne czy drzewko padnie w donicy czy w gruncie. Jeśli jednak wykażesz się rozsądkiem, to będziesz miał co prawda mniejsze tempo wzrostu niż w gruncie, ale w przyszłości odejdzie problem ponownego pozyskania, co wiąże się u dębu z redukcją korzenia palowego.
Reasumując - Takich siewek jest mnóstwo i nikt się nimi nie przejmuje. Jeśli jednak baaardzo Ci jej szkoda, do pozyskaj, włóż do pojemnika (duże otwory drenażowe, odpowiednia mieszanka), lecz nie myśl o formowaniu, a skup się na pielęgnacji. Jeśli dąbek przeżyje i będzie miał za rok mnóstwo pięknej, soczystej zieleni, to za rok się odezwij lub pojaw się na jakichś warsztatach albo spotkaniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group