Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna czarna
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-10-02, 23:13   Sosna czarna

Witam, mam na oku sosne czarna... co o niej myslicie ma w sobie potencjal? podoba mi sie w niej ,ze ma fajny ruch pnia :) roslina do skrocenia... a za wierzcholek zacznie sluzyc ktoras z bocznych galazek. Niestety posiadam tylko to zdjecie :( opinie oraz cenne uwagi mile widziane :) roslina po skroceniu mialaby ok 40-50 cm Pozdro
_________________
Pozdrawiam
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-10-04, 16:07   

Nie da się ocenić tego materiału co do przydatności na bonsai bez uprzedniego przesadzenia jej , czyli dobrania się i oceny nebari , bowiem nie wiem czy wiesz w jaki sposób są one przesadzane z doniczki do doniczki , najczęściej rośliny szkółkarskie prowadzone w pojemnikach , a zwłaszcza tak dużych nebari posiadają tusz przy dnie doniczki :-|
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-10-09, 07:59   

Jacku co to jest tusz, bo nie wiem. Ja bym ją poprowadził jak Pan Włodek jedną ze swoich azalek, która wisi do sprzedania. Może źle, może dobrze, są gusty i guściki, biusty i biuściki :beer: :beer: :beer:
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-10-09, 19:06   

Pawel a mozesz podrzucic linka albo fotke tej azalii ? ;) a co do "tusz" kazdemu moze sie zdarzyć ;)
_________________
Pozdrawiam
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-10-09, 22:21   

tusz ? nie wiem może myślałem wówczas o tuszach wieprzowych , ale nie ważne , skoro jesteś aż tak mądry , to sam oceń przydatność tej sosny jako bonsai , próbowałem wytłumaczyć Ci że i tak niczego z niej nie uzyskasz do chwili gdy nie ukaże się Twym oczyskom nebari , bo to nie jałowiec . Sosnę możesz uformować nie wiem jak pięknie , lecz bez ciekawego nebari zawsze to będzie tylko podrzędny materiał
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-10-09, 22:33   

"skoro jesteś aż tak mądry , to sam oceń przydatność tej sosny jako bonsai" yyyy o co chodzi ?? :-o Jacku dziekuje za Twoja opinie, cenie sobie Twoje uwagi dotyczace drzewek :spoko:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2013-10-09, 22:46   

Dzięki za to że cenisz moje doświadczenie , jednak ja nie wypominałem moim nauczycielom drobnych błędów w wypowiedziach , tym bardziej błędów ortograficznych , merytorycznych , czy literówek . Chętnie porozmawiał bym z Tobą i wieloma innymi zapaleńcami na żywo na temat ich roślin , czy planów związanych z bonsai i uwierz mi że jedno popołudnie takiej naszej rozmowy , oczywiście na temat , dało by Ci więcej wiedzy niż cała zima przed kompem ;-) :-) :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-10-10, 06:29   

Nie chciałem nikogo obrazić, tylko pomyślałem, że to jakieś określenie, którego nie znam, jeśli kogoś uraziłem to bardzo przepraszam. Tak jak poznałem ostatnio karambola. :beer: iliczi, owoce znałem, ale nie znałem nazw :beer: :beer:
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
Ostatnio zmieniony przez slowikp 2013-10-10, 07:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-10-10, 16:56   

Ale ja nic nikomu nie wypominalem :mrgreen: co do spotkania to oczywiscie , ze wolalbym spotkac sie i pogadac z Wami niz tu pisac... a Karambola i Liczi mmmmm
pycha :D
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2013-10-10, 16:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group