Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biała kora klonu palmowego
Autor Wiadomość
sejten88 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-22, 09:31   Biała kora klonu palmowego

Chodzi o pierwsze zdjęcie z tego tematu: klik

Jest to dość często występujące w internecie zdjęcie, zawsze podpisane jako klon palmowy, ale zastanawia mnie kolor kory. Zazwyczaj kolor kory klonu palmowego jest normalny, szaro-brązowy, czy jak to tam ktoś nazwie, a tutaj jest ładny biały, bielszy nawet niż u brzozy. Orientuje się ktoś czy jest to efekt jakiegoś zabiegu? Może jakaś konkretna odmiana tego klonu? A może całkiem inny gatunek? Nurtuje mnie to zagadnienie i byłbym wdzięczny za jakąkolwiek informację, bo jak w google wpisuję 'klon palmowy biała kora' (po polsku i po angielsku) to wyskakują mi tylko informacje na temat choroby klonu, albo strony z drzewami o ozdobnych korach, ale tam klon palmowy jest w kategorii drzew o pomarańczowej korze...

Jeszcze link do obrazka jakby komuś się nie chciało skakać między tematami ;)

 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2013-10-22, 17:02   

...po zrzuceniu liści (teraz dobry termin) drzewa opryskuje się cieczą kalifornijską w stężeni 1:30. Trzeba osłonić podłoże aby roztwór w zbyt dużej ilości nie dostał się do gleby. Ciecz kalifornijska to preparat do jin, czyli wybielania, ale to jego uboczne działanie, kiedyś stosowany był jako środek na wszelkie patogeny.
_________________
Pozdrawiam R.B.
Ostatnio zmieniony przez Robert Błądek 2013-10-22, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sejten88 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-22, 19:24   

Dziękuję za ekspresową odpowiedź ;)

Znalazłem w internecie trochę informacji na ten temat i podobno jest to roztwór wapna palonego, siarki i wody w proporcjach 1:2:10. Jakkolwiek nie ma problemu z dostaniem siarki (chociażby na allegro) to w wypadku wapna palonego znalazłem tylko jedną ofertę hurtową - 25 ton. Aż tyle tego nie potrzebuję ;p Ale! Udało mi się również znaleźć informację, że wapno palone to to samo co tlenek wapnia (w sumie logiczne jakby się nad tym trochę zastanowić), a taki chyba można dostać w sklepach budowlanych (pewnie na worki 5-10 kilowe, ale zawsze to lepiej niż 25 ton ;) . Jeśli się mylę to proszę, żeby ktoś mnie poprawił. Również byłbym wdzięczny za informację gdzie można kupić gotową ciecz.
 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-10-22, 20:10   

Płyn można kupić na allegro bez problemu a co do wapna to masz racje tylko że z tego co wiem to worki są 30 kilogramowe ale to koszt tylko 18 zeta
 
 
sejten88 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-23, 12:50   

Cytat:
Płyn można kupić na allegro bez problemu


Hmmm... To chyba ja jestem jakiś upośledzony pod względem wyszukiwania na allegro, bo za cholerę nie mogę znaleźć. W googlach jedynie znajduje archiwalne aukcje z tym płynem.

Cytat:
z tego co wiem to worki są 30 kilogramowe ale to koszt tylko 18 zeta


W sumie to nie problem, można kupić i sprzedawać na allegro w mniejszych paczkach, jeszcze na tym biznes rozkręcę xD
Ostatnio zmieniony przez sejten88 2013-10-23, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert Błądek 
Robert błądek


Pomógł: 9 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lis 2007
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2013-10-23, 18:10   

...to wy panowie faktycznie mało wiecie...! Ciecz kalifornijska to słynny preparat, płyn do jin z resztą o tym pisałem
_________________
Pozdrawiam R.B.
 
 
sejten88 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 13 Wrz 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-10-23, 21:28   

Łatwiej by było jakby w sklepach to sprzedawali pod nazwą ciecz kalifornijska ;p Ale na szczęście udało mi się znaleźć (w sklepie, z którego pochodzi obrazek), dziękuję bardzo za pomoc ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group