Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
nie mam gdzie przezimować drzewka...
Autor Wiadomość
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2013-12-21, 00:21   nie mam gdzie przezimować drzewka...

to moj pierwszy post tutaj, więc powinnam się najpierw przywitać. zatem witam ;)
lat temu parę (ze 4) trafiłam tu na forum i dzięki Wam nabyłam cudo o nazwie carmona macrophyla, choć nazwę mogłam przekręcić. kupiłam ją wtedy w jednym ze sklepów ogrodniczych i udało mi się ją odratować. jestem z niej bardzo zadowolona, ale...
w maju się przeprowadziłam i nie mam teraz warunków do zimowania jej. czy mogę ją jakoś bezpiecznie przechować w domu?

i jeszcze pytanie: chciałabym sprezentować dwa drzewka - osobie kompletnie zielonej i nieco bardziej wtajemniczonej. w grę wchodziłoby moyogi lub bankan, ale warunków do zimowania też raczej nie bedzie. dodam, że zakup planuję w okolicy kwietnia-maja. co byłoby dobre?

wpadł mi w oczy właśnie ligustr i wydaje mi się, że dla laika by się nadał, ale nadal nie wiem co jako drugie. chciałabym coś kwitnącego, bo docelowo będzie on prezentem dla kobiety.
Ostatnio zmieniony przez Gosia 2013-12-21, 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-12-21, 07:03   

carmona to drzewko indor czyli do pomieszczenia wiec jak najbardziej możesz je trzymać w domu a nawet powinnaś ponieważ na zewnątrz by przemarzło drzewka tak samo ligustr chiński a kwitnące azalia japońska są odmiany indor
 
 
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2013-12-21, 17:05   

mając do wyboru słoneczne i chłodne pomieszczenie albo ciemne i cieplejsze to które powinnam wybrać?
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-12-21, 17:13   

Parapet i jak najwięcej światła. Temperatura pokojowa plus podwyższona wilgotność otoczenia rośliny.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2013-12-21, 20:28   

nie mam takich warunków i nie mam możliwości ich stworzenia. jakaś alternatywa?

chciałabym jeszcze alternatywy do w/w azalii. przekopałam forum i wiem, że ciężko będzie sprostać jej wymaganiom w naszym klimacie.
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-12-21, 21:07   

Gosiu nie bardzo rozumiem, nie możesz trzymać rośliny w mieszkaniu? na parapecie (przy oknie?) Pytasz czy możesz ją jakoś bezpiecznie przechowywać w domu, odpowiadam Ci że tak, na parapecie w temperaturze domowej, a Ty że nie możesz jej zapewnić takich warunków, więc o co chodzi?
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2013-12-21, 21:47   

być może źle zrozumiałam.
widzę to tak - na parapecie, a więc w ewentualnym słońcu, w temperaturze pokojowej. u mnie do wyboru jest albo parapet i temp. ok. 12 stopni (w ciągu dnia u mnie nie grzeją), albo temperatura pokojowa, ale bez światła - na zapleczu u mnie w pracy. dla mnie tego połączyć sie nie da. no chyba, że te 12 stopni to temperatura pokojowa :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group