Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaciekMM
2016-02-04, 17:40
Podocarpus pielęgnacja
Autor Wiadomość
pola000 

Dołączyła: 04 Lut 2016
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-04, 16:38   Podocarpus pielęgnacja

Witam:) to moje pierwsze drzewko, wydaje mi się, że jego kondycja nie jest najlepsza.Jak oceniacie drzewko, co powinnam zrobić by nie straciło liści?
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-02-04, 17:18   

Jeśli można prosimy więcej szczegółów.
Kiedy i przez kogo była ta roślina drutowana. Może być problem z przepływem "substancji odżywczych" Jeśli drut nie był właściwie nałożony co widać na fotce nr1. Wytnij te druty i daj odżyć roślinie, która mając prawdopodobnie mało światła ledwo zipie.
Gdzie (parapet czy w głębi pomieszczenia) i od kiedy stoi roślina, jak podlewasz, czy ostatnio było przesadzane.
Jak widzisz pytań wiele, gdyż mało podałaś informacji, które mogłyby pomóc w identyfikacji problemu. TU znajdziesz opis gatunku. Zachęcam do zapoznania się.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
pola000 

Dołączyła: 04 Lut 2016
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-04, 17:30   

Dzięki za odpowiedz.Roślina jest u mnie od dzisiaj. Po twojej odpowiedzi wycięłam druty z całej rośliny. Postawiłam na parapecie, podlałam ją(ziemia była bardzo sucha) chyba nie jest dobrze wsadzona w ziemie bo wszystko się rusza. Czy powinnam ją przesadzić skoro tak się rusza. Co z listkami, które maja plamy i robią się pomarszczone i matowe.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-02-04, 17:57   

Przeniosłem temat do lecznicy, gdyż w obecnym stanie lepiej tu pasuje.
Stare liście opadną - raczej nie ma szans na ich odratowanie. Nie będzie to problemem, jeśli urosną nowe. Widać, że młode liście nie wyglądają najgorzej co jest pocieszające. To podlanie powinno nastąpić metodą "przez zanurzenie" aby cała bryła nasiąkła.
Przesadzanie jeśli nie będziesz zbytnio ingerować w korzenie raczej nie zaszkodzi.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
pola000 

Dołączyła: 04 Lut 2016
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-04, 18:07   

Ok może być w lecznicy:)
Podlałam tak jak napisałeś przez zanurzenie. Jutro udam się po odpowiednią ziemię i przesadzę. Dziękuję za pomoc.Pozdrawiam
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-02-04, 19:53   

Pamiętać należy aby woda po takim podlaniu miała możliwość dobrego odpływu.
Dobra ziemia to przepuszczalna mieszanka, której skład na pewno znajdziesz na forum.
No i chyba najważniejsza sprawa to tzw AKLIMATYZACA
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2016-02-04, 23:06   

Czas na zakup rośliny nie jest jeszcze najlepszy , ale to już nie długo , dzień mamy coraz dłuższy (z dnia na dzień przybywa światła )
Jednocześnie mamy niemal idealny termin na przesadzanie roślin do mieszkań .
Podkarpus jest rośliną , którą w okresie zimowym powinno się podlewać oszczędnie , co jednak nie zwalnia nas z regularnego zapewnienia mu wilgotności wewnątrz bryły korzeniowej
To podlanie było doskonałym rozwiązaniem , jednak bardzo ważne jest by nadmiernie , czyli zbyt często go nie podlewać .
Przesadzenie go do odpowiedniej mieszanki , wraz z mocowaniem do donicy było by teraz dobrym rozwiązaniem , natomiast zintensyfikowanie podlewania , wraz z jednoczesnym dokarmianiem (nawożenie)musisz wyczuć sama , czyli obserwacja drzewka (rozmowa )jest tu nie do uniknięcia , po prostu gdy drzewko zacznie rosnąć , rozwijać się intensywniej , wówczas będzie to sygnał do tego by zwiększyć nieco częstotliwość podlewania , oraz by zacząć je dokarmiać :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
kaska1199 

Wiek: 24
Dołączyła: 14 Maj 2016
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2016-05-14, 10:10   

Witam, chciałabym odświeżyć ten wątek. Zakupiłam przez internet bonsai-podocarpusa (żeby nie było to ze specjalistycznego sklepu bonsai). Wszystko było by fajnie, gdyby nie to że podczas przycinania drzewka, zostały też podcięte liście (już w sklepie
, a nie przezemnie) :brawo: :-( . Nie wiem co mam teraz zrobić z nimi. Sprzedawca mnie zapewnił, że wszystkie podocarpy są u nich tak przycinane, że to zupełne normalnie i że nowe listki szybko przykryją te pocięte z brązowymi końcami, ale ja nie wiem co mam zrobić, bo drzewko wygląda jakby je krowa obżarła.... Doradzi mi proszę ktoś?
Ostatnio zmieniony przez kaska1199 2016-05-14, 12:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-05-16, 10:15   

Przycina się faktycznie liście w różnych celach. W Twoim przypadku prawdopodobnie chodziło o utrzymanie kształtu korony.
kaska1199 napisał/a:
Nie wiem co mam teraz zrobić z nimi.

Nowe stanowisko więc nic poza podlewaniem nie rób. Drzewko obecnie będzie się aklimatyzowało.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group