Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
bardzo przepraszam za tak glupie pytanie....
Autor Wiadomość
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2016-06-19, 11:13   bardzo przepraszam za tak glupie pytanie....

Jestem zaopatrzona w agrecol, z ktorego chcialabym dzis skorzystac. szukalam wszedzie (byc moze gdzies mi umknelo), ale nie znalazlam odpowiedzi na swoje pytanie.
Jesli rozcienczam go w, powiedzmy, 3 litrach wody to czy ja te cale 3 litry wody mam wlac do drzewka na jeden raz? :shock: Czy mam ta woda podlewac drzewko az sie skonczy?
Bede wdzieczna za wyrozumialosc :-)
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-06-19, 11:38   

Ale co to za agrecol? Nawóz, środek grzybobójczy, środek przeciw lub zwalczający robactwo? Proszę podać bardzo dokładnie nazwę.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2016-06-19, 11:48   

Przepraszam, myslalam, ze to nazwa nawozu a nie firmy :-|
Chodzi dokladnie o to: http://agrecol.pl/produkt/nawoz-do-bonsai-2/
Ale jesli moglbys mi wyjasnic jak traktowac taki opis na nawozach to bylabym wdzieczna
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-06-19, 13:42   

Prawdopodobnie będzie napisane na opakowaniu lub ulotce dołączonej do opakowania. Znalazłem na necie info:
Nawóz należy stosować od marca do października co 2-4 tygodnie w dawce 7ml/2l wody.
Czyli - jeśli masz jedno nie za duże drzewko to zrób 1,74ml na 0,5l wody. Wszystko zależy od ilości wody używanej do podlewania.
Podlewasz roślinę pomału tak długo aż poleci otworami drenażowymi. Robisz to zgodnie z instrukcją raz na 2-4 tygodnie. Jeśli roślina ma dużo światła i szybko rośnie to częściej (nie częściej niż raz na 2 tygodnie oczywiście). Pozostałe podlewania wodą bez nawozu. Jeśli coś zostanie, można zasilić inne rośliny doniczkowe.
Inne nawozy stosujemy zawsze wg instr załączonej na opakowaniu, tylko na roślinach zdrowych.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2016-06-19, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gosia 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Skąd: DE
Wysłany: 2016-06-19, 13:48   

Dla mnie po prostu to bylko dziwne, ze powinnam podlac jednorazowo tak duza iloscia wody :-|
Nie wpadlam na to, ze moge dawki odpowiednio zmniejszac. Bardzo Ci dziekuje za wyjasnienie mi tego :spoko:


Btw. na moim opakowaniu jest napisane, ze te 7ml powinno rozcienczyc sie w 3l wody Nie wiem, ktore z nas ma nowsze informacje, ale bede stosowac sie do tego, co jest u mnie.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2016-06-19, 14:10   

Gosia napisał/a:
Nie wiem, ktore z nas ma nowsze informacje, ale bede stosowac sie do tego, co jest u mnie
Zawsze zgodnie z opisem na opakowaniu. Moje informacje pochodzą z internetu jak pisałem więc mogą nie być ścisłe.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group