Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BENJAMIN
Autor Wiadomość
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 18:21   BENJAMIN

Błagam doradzcie co ma zrobic z tym małum łobuzem :D dzis trafil w moje ręce niepytajcie jak go uzyskalem bo padniecie :D powiem tyle ze mamy upartą bibliotekarke w szkole... Co moge z nim zrobic jaki styl mu nadac mile widziane są rysunki :) prosze o pomoc z góry dzieki :)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-30, 18:54   

Z taka proca możliwości masz dość ograniczone. Spróbowałbym na Twoim miejscu zmierzać ku pokrojowi akacji afrykańskich (zdjęcie poniżej). Może lekko pochyl pień w jedną stronę, nieco go powyginaj. Skróciłbym tez na wiosnę dość mocno te dwie główne gałęzie. Na razie po prostu nie masz z czego "kręcić " tego drzewka. Po przycięciu będzie przynajmniej szansa, że wybyje więcej nowych pędów, z których będzie można wyprowadzić zaczątek korony.

:prosze:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 19:19   

Tak ja też bym poszedł w tym kierunku, ale dopiero na wiosnę.

Pierwsza podstawowa sprawa to czymprędzej go przesadz do pojemnika szerszego przynajmniej o 100% i 100% wyższego. To Ci da zdumiewające efekty przyrostu nawet zimą. Pojemnik może być nawet z obciętego wiadra po farbie. Oczywiście mósi być dobrze umyte, wyparzone i zrobione otwory.

Załączam wirta - tam gdzie czerwone kreski trza będzie odciąć na wiosne, a to co zakreślone na sadzonki. Ale to wszystko na wiosne. Teraz bym się pokusił o przycięcie wierzchołków wzrostu na każdej gałązce co spowoduje zagęszczenie. A i przesadzaj go !!
 
 
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 19:40   

OK zaraz biore sie do dzieła pojemnik w jakim teraz jest to podstawka do kwaiatków a to tylko dlatego ze niemieli nic w sklepie :/ niewiem gdzie w Gliwicach cos moge dostac :/ a wiec biore sie zaraz za ciecie wiadra :D z góry dzieki za pomoc i czekam na dalsze podpowiedzi :) co mam robic po przesadzeniu :) ...// no i sie okazalo ze niema pojemnika po farbie jest jedynie po proszku ale takiej samej srednicy :/ jak myslicie nadał by sie ?? a co jesli nieprzesadze benjaminka czy cos z nim bedzie nie tak ??
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 19:48   

Stać się nić nie stanie. Szerszy pojemnik zapewni mu leprzy wzrost korzeni a co za tym idzie szybszy, dużo szybszy przyrost masy zielonej, przyrost masy pociagnie za sobą grubienie pnia. Więć wybór należy do Ciebie !!
 
 
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 19:51   

narazie puki niemam dobrej doniczki pozostawie go w tej :) aha co moge w tej chwili przy nim zrobic oprucz obcięcia suchych gałązek i podlania go ??
 
 
jacalec
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-30, 21:47   

SANDOKAN87 napisał/a:
OK zaraz biore sie do dzieła pojemnik w jakim teraz jest to podstawka do kwaiatków a to tylko dlatego ze niemieli nic w sklepie :/ niewiem gdzie w Gliwicach cos moge dostac :/ ?


byles na dworcowej?
wybieram sie tam od tygodnia, i dojsc nie moge;/
zajrzyj do leroja tam maja zatrzesienie doniczek

SANDOKAN87 napisał/a:
narazie puki niemam dobrej doniczki pozostawie go w tej :) aha co moge w tej chwili przy nim zrobic oprucz obcięcia suchych gałązek i podlania go ??

popryskaj se go^^
Ostatnio zmieniony przez jacalec 2006-10-30, 21:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 07:57   

dzieki dzieki wielkie dla brata z gliwic :) podaj moze mi swoje gg to bedziemy w stalym kontakcie
 
 
Vavrzyn
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 08:44   

Hej ja miałem podobną sadzonkę jak ty :) i zrobiłem z niej póki co coś takiego....
http://www.przyjacielebon...topic.php?t=820
:) nie jest to rasowe bonsai ale jeszcze tak samo jak ty musze go przesadzić do większej donicy ... :P Apropos ... Do jednej z moich sadzonek zamiast "spodu od wiadra" urzyłem powodzeniem podstawka do wielkiej donicy .. :D a takich rzeczy raczej nie jest trudno znaleźć;) tylko pamiętaj o otworach drenażowych ;) ...
 
 
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-31, 15:32   

No ja wlasnie użylem podstawki ale fakt faktem musze znalesc wiekszą :)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-01, 23:32   

Miałem roslinę mniej wiecej tego samego kształtu i poszedłem w podobnym kierunku choć nie do końca. Wykorzystałem gałązki, które Qbik sugeruje wyciąć i powstał twór nazwany przez Olona "paździochowym beretem" ;-)
 
 
SANDOKAN87
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 22:05   

Dziś mój benjaminek otrzymal 2 a moze nawet 3 razy wiekszą donice :D ta w której jest ma na oko okolo 40cm średnicy :D wiec jest spora :D co do stylu w jakim uksztaltuje drzewko to wiele do dzialania niemam :D zostane przy tej akacji afrykańskiej aha jaki polecacie nawóz ?? do bonsai lub do benjaminów ?? i jesli znacie mniej wiecej cene to podajcie z góry dzieki
 
 
jacalec
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-03, 14:26   

w leroju jest nawoz do bonsai pokon czy cos takiego, ja uzywam i jestem zadowolony :)
niecala dyszke kosztuje


MOD: karzdy następny post nie związany z krztałtowaniem drzewka zostanie skasowany

każdy....
Ostatnio zmieniony przez 2006-11-03, 19:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group