Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai Fikus - ale który ? Ficus Retusa czy Ginseng ?
Autor Wiadomość
xandrix 

Dołączył: 24 Sie 2018
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-01, 14:35   Bonsai Fikus - ale który ? Ficus Retusa czy Ginseng ?

Hej witajcie. Mam drzewko Bonsai, którym się nie interesowałem zbyt intensywnie. Jedyne co wiem to to, że jest to Bonsai Ficus. Jest ktoś w stanie zidentyfikować dokładnie, który to jest fikcus... one wszystkie takie podobne... czy to jest Ficus Retusa czy Ginseng?

Wertuję informacje na temat Bonsai i wygląda mi ot na Ginseng. Mógłby ktoś potwierdzić moje przypuszczenia? :)
Ostatnio zmieniony przez xandrix 2018-09-02, 17:44, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-02, 20:57   

Jest to figowiec tępy (łac. Ficus retusa, syn. Ficus macrocarpa), w odmianie 'Ginseng' (ginseng to chińskie określenie rośliny zwanej żeń-szeń, znanej w medycynie naturalnej ze swoich leczniczych właściwości). Nazwa odmiany wzięła się od kształtów korzeni spichrzowych fikusów (w tym również fikusa tępego), bardzo podobnych do fantazyjnie powyginanych korzeni żeń-szenia. Pozdr. Jarek Ż.
P.s. Witamy kolejnego ziomka na forum i zapraszam do kontaktu z grupą zapaleńców bonsai ze Szczecina.
Ostatnio zmieniony przez jareckiM66 2018-09-02, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xandrix 

Dołączył: 24 Sie 2018
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-03, 10:12   

jareckiM66 napisał/a:
Jest to figowiec tępy (łac. Ficus retusa, syn. Ficus macrocarpa), w odmianie 'Ginseng' (ginseng to chińskie określenie rośliny zwanej żeń-szeń, znanej w medycynie naturalnej ze swoich leczniczych właściwości). Nazwa odmiany wzięła się od kształtów korzeni spichrzowych fikusów (w tym również fikusa tępego), bardzo podobnych do fantazyjnie powyginanych korzeni żeń-szenia. Pozdr. Jarek Ż.
P.s. Witamy kolejnego ziomka na forum i zapraszam do kontaktu z grupą zapaleńców bonsai ze Szczecina.


Witaj i dziękuję za zainteresowanie tematem.


No właśnie nazwa z łac. Ficus retusa jest tutaj bardzo myląca dla mnie, ponieważ gdy wertuje informacje na temat Ficusa znajduje 3 najbardziej popularne odmiany:
Ficus Benjamina, Ficus Ginseng oraz Ficus Retusa.

Nie rozumiem dlaczego mój Fikus jest odmiany Ginseng a ma w sobie również nazwę z łac. Ficus Retusa. To jest tak jakby mój Ficus był 2w1. Retusa Ginseng + Retusa

Mógłbyś to trochę rozwinąć ? :)

PS. Będę zwracał uwagę na Ziomków :) ))
Ostatnio zmieniony przez xandrix 2018-09-03, 17:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2018-09-03, 20:56   

Na powyginanym pniu jednego gatunku zaszczepione są gałęzie drugiego gatunku.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
xandrix 

Dołączył: 24 Sie 2018
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-04, 14:03   

Mirek Drabent napisał/a:
Na powyginanym pniu jednego gatunku zaszczepione są gałęzie drugiego gatunku.


A to ciekawe. Czyli Retusa pień a Ginseng liście ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group