Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
Aneta 

Dołączyła: 29 Maj 2013
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-05-29, 06:47   

Witam, jak już pisałam mam na imię Aneta i 39 wiosenek na karku. Mieszkam w Kielcach dziwnym mieście gdzie malo sie dzieje. To nie wada bo ludzie sami muszą organizować sobie czas i przez to są nadal kreatywni. Bonsai interesował mnie od mlodych lat ale wówczas zdobywanie informacji bylo znacznie trudniejsze niż dziś w donie wszechpotężnego internetu. Po studiach inne cele mi przyświecaly i wówczas formowane drzewka przekazalam innym mającym wiecej czasu niz ja ogrodnikom. Teraz kiedy latorośl zaczyna zyć wlasnym życiem ja mam więcej czasu na to co lubię więc wracam po latach do dawnych zainteresowań. A przypadek sprawił, że zacznę od nienajlatwiejszych i nie wybieranych azalek.
Po drodze przytrafila mi się przygoda z ceramiką w pracowni prowadzonej przez mistrza Marka cecułę, który nauczył mnie cierpliwego panowania nad elastycznym i niepokornym z początku materialem. Tak więc co do doboru naczyń na moje roślinki ogranicza mnie tylko wlasna wyobrzźnia i terminy wypałów w pracowni.
Och kto dotrwał do tego momentu zoriętował się z pewnością, ze mam ekstrawertyczną naturę. ;-) kończę na dziś by na jutro i resztę czasu zostawić nieco tajemnicy do odkrycia.
Mam nadzieje, że wasze doświadczenie pomoże mi wzbogacić wlasne prace a z czasem i ja będę mogla przekazać conieco od siebie. :-)
_________________
Jutro też jest dzień:-)
 
 
aura 

Dołączył: 19 Sie 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-08-19, 20:28   

Krzysiek, 31 lat, z Wejherowa. Zawodowo od 6 lat zakładam ogrody i pielegnuję tereny zielone. Prywatnie opiekuję się bonsai klonem polnym, cisem pospolitym, grabem, modrzewiami, bluszczami tanuki i na kamieniu, ognikiem, berberysem, tamaryszkiem, jałowcami, szeflerami i fikusami.
 
 
Ryu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 15:19   

Witam Wszystkich Serdecznie

Nazywam się: Łukasz Nycz (Ryu)

Mam obecnie: 19 lat (2014)

Jestem z:
Bielska-Białej (Śląsk)

Bonsai interesuję się od: Rozpoczęcia mojej przygody z Kulturami Dalekiego Wschodu, tzn. od kąt pamiętam ;) Wiążą się z tym moje zainteresowania m.in. z Sztukami Walki (trening Karate,Jujutsu,Kenjutsu), Etyką (Bushido). Krótko pisząc prawie wszystko co związane z dawną Japonią, a więc co za tym idzie także z Bonsai.

Plany: Opiszę tylko te związane z Bonsai gdyż jeśli miałbym opisać wszystkie, musiał bym napisać książkę :] Zaopiekowanie się jakimś drzewkiem i utrzymanie go przy życiu tzn. abym go hodował do końca swoich dni, podczas gdy będzie odpowiednio kreowane wg moich upodobań, a jednocześnie aby nie doprowadzić do jego śmierci. Z biegiem czasu i dostatkiem może przystąpię do zakupu większej ilości Bonsai, lecz na razie chce sprawdzić jak wypadnę przy zajmowaniu się jednym.

Mam nadzieje że mi w tym pomożecie, a wiedzcie że nie pozostanie to bez rekompensaty.

No to na razie tyle o sobie...
 
 
JakubSz 
Jakub

Wiek: 28
Dołączył: 09 Paź 2013
Skąd: Sulików
Wysłany: 2014-06-22, 12:56   

Witam,

Nazywam się: Jakub

Mam: 18 lat

Jestem z: Sulikowa (mała miejscowość na Dolnym śląsku)

Bonsai interesuję się od: Dosyć niedawna, bo od 2 lat. Właściwie to podchwyciłem ten termin wcześniej i drzewka spodobały mi się od razu :-) Jednak gdy chciałem poczytać o bonsai w internecie, trafiałem głównie na strony, gdzie sztuka ta była opisana jako bardzo trudna i wymagająca. Jako czternastolatek nie czułem się na siłach. Dopiero 2 lata później przypomniałem sobie o mojej przyszłej pasji. Zacząłem od zdobywania podstawowej wiedzy, a na dzień dzisiejszy mam 2 drzewka.

Plany: Jeśli chodzi o bonsai, to mam zamiar zakupić drzewko outdoor (na razie mam tylko indoor) i wyhodować własne. Może z czasem, jak nabiorę doświadczenia, stworzę coś jeszcze ;-)
 
 
Dudek 

Dołączył: 02 Wrz 2014
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-08, 19:21   

A wiec Witam wszystkich forumowiczów..:)

Nazywam się: Andrzej

Mam obecnie: 24 lat(2014)

Jestem z:Gliwic (Górny Śląsk)

Bonsai interesuję się od: Tą sztuka interesuje się w zasadzie od dawna. Zawsze moją uwagę przykuwały te rośliny i zawsze widząc je obiecywałem sobie że w końcu kupie. Lecz na ogół wypadało to z głowy. Ostatnimi czasy widziałem będąc też w przelocie w kwiaciarni ładnego Fikusa Retusa i wtedy stwierdziłem że jak teraz nie kupie to potem przeciągnie się to w czasie, więc bez zastanowienia wziąłem go i właśnie w taki sposób tu jestem.

Plany: Hmm... Zbierać wiedzę kupować hodować sadzić i dbać jak najbardziej o moje drzewka i z czasem powiększyć swoją kolekcję. Na razie próbuje z drzewkami indoor ale mam też możliwość chodowli outdoor ale to na dalszy plan odkładam.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group